Pierwsza runda WSK Euro series została rozegrana na torze La Conca we Włoszech. Na starcie stanęło 88 zawodników w klasie KF2, w której nie zabrakło Karola Basza, który dobrze zaczął weekend od drugiego miejsca w kwalifikacjach.

W sobotę rozegrano wyścigi kwalifikacyjne. Karol wygrał pierwszy wyścig, a w drugim i trzecim finiszował na 2 miejscu. W niedziele czekał na niego ostatni wyścig kwalifikacyjny, w którym Karol sięgnął po drugie miejsce, co dało mu drugą pozycję startował w półfinale.

Wyścig półfinałowy krakowianin zakończył na szóstym miejscu. W finale, pojawiły się problemy z silnikiem przez co Karol musiał zjechać do boksu. Silnik udało się dość szybko odpalić i Karol wrócił na swoje miejsce startowe, jednak jak się okazało regulamin tego zabrania i zawodnik RK Kart został zdyskwalifikowany.

„Jestem rozczarowany decyzją sędziów. Na starcie miałem problem z rozrusznikiem i zostałem zepchnięty do boksów, tam udało mi się odpalić karta i wystartowałem ze swojego pola i ukończyłem finał na 7 miejscu. Jestem zadowolony ponieważ byłem bardzo szybki przez cały weekend wyścigi kończyłem na bardzo dobrych miejscach. Do pół finału razem z mechanikiem za ryzykowaliśmy i zmieniliśmy oś, jednak nie wstrzeliliśmy się z ustawieniem podwozia i po pół finale nie miałem już opon, na których musiałem jeszcze przejechać finał, który skończyłem na 7 miejscu.”