Dziś w krakowskim hotelu Sheraton Karol Basz spotkał się z prezesem Polskiego Związku Motorowego, Andrzejem Witkowskim, podczas którego doszło do uroczystego wręczenia nagrody za zdobycie tytułu Mistrza Świata w kartingu.

W rozmowie Karola oraz prezesa PZM uczestniczyli także przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Kartingowego, Mirosław Czub jak i zaproszeni dziennikarze. Podczas spotkania dyskutowano nad przyszłością polskiego kartingu, a także nad możliwościami wsparcia dalszej kariery naszego jedynego mistrza świata w wyścigach samochodowych.

Spotkanie było także okazją do przekazania na ręce Karola nagrody za zdobycie tytułu mistrza świata w kartingu, która na pewno pomoże w dalszej karierze naszego zawodnika, a także najwyższego odznaczenia Polskiego Związku Motorowego jakim jest Złota Odznaka Honorowa PZM.

„Było mi niezmiernie miło spotkać się z prezesem, Andrzejem Witkowskim i odebrać odznaczenie Polskiego Związku Motorowego” – powiedział Karol Basz. „Choć najcenniejszą nagrodą za tytuł zawsze pozostanie puchar oraz satysfakcja, która towarzyszyła sięganiu po mistrzostwo, to jednak czuje się niezmiernie zadowolony mogąc odebrać Złotą Odznakę Honorową z rąk prezesa PZM. Sporty motorowe w Polsce krok po kroku stają się coraz lepsze i jestem zaszczycony będąc chociaż małą częścią tego zjawiska. Mam nadzieję, że za kilkanaście lat w najważniejszych seriach będzie startowało tylu naszych kierowców, co z krajów Europy Zachodniej, a my będziemy mogli pochwalić się długą lista tytułów mistrzowskich”.