Niestety pierwszy wyścig mistrzostw Włoch na torze Monza nie poszedł po myśli Karola Basza. Załoga Antonelli Motorsport została uwikłana w incydent na pierwszym zakrecie, przez który nie udało się jej ukończyć sobotniego wyścigu na legendarnym obiekcie.

Kasai-Basz (Antonelli Motorsport,Lamborghini Huracan-S.GTCup #102)

Basz i Takashi Kasai podczas pierwszego treningu zajęli ósme miejsce, z powodu problemów z hamulcami, jednak w popołudniowych przygotowaniach do weekendu wszystko było już tak jak należy, dzięki czemu Polak znalazł się na czele tabeli.

Dobrą pracę podczas treningów udało się zamienić na dwa czwarte miejsce wywalczone w trakcie czasówki. Powodem takiego stanu rzeczy były wysokie temperatury i drobne błędy w doborze ciśnienia opon, które zaważyły na ułamkach sekund. Czwarte pole startowe było jednak wystarczająco dobre, aby walczyć o wygraną w wyścigu, jednak niestety nie było to pisane naszej załodze.

Sobotni wyścig rozpoczynał Takashi Kasai, który w pierwszej szykanie został uderzony przez rywala w wyniku czego przejechał po wysokich krawężnikach uszkadzając półoś. To niestety było jednoznaczne z zakończeniem rywalizacji, gdyż usterki nie da się naprawić w trakcie wyścigu.

Jutro Basz powróci na tor, aby powalczyć o jak najlepsze pozycje w drugim wyścigu, który rozpocznie się o 14:25.

– Nieźle zaczęliśmy weekend, mieliśmy pierwsze miejsce w drugim treningu i solidne tempo w kwalifikacjach. Niestety nie udało nam się zrobić z tego użytku, gdyż Takashi miał problemy już w pierwszej szykanie. Przez to nie ukończyliśmy wyścigu, a ja nie miałem okazji nawet zasiąść za kierownicą. Mam nadzieję, że jutro odwrócimy fortunę na naszą stronę i wszystko pójdzie po naszej myśli. Trzymajcie kciuki! Dziękuję firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, jak i również Minardi oraz Europart, a także wszystkim fanom za niesłabnące wsparcie! – powiedział Basz.