Basz i Paziewski wygrywają na słynnym torze!

Rozpoczęli wyścig z pole position i dojechali na metę jako pierwsi. Karol Basz i Bartosz Paziewski pokazali wielką klasę podczas drugiego wyścigu inauguracyjnej rundy Lamborghini Super Trofeo Europe na słynnym torze Silverstone. Wyścig rozpoczął Basz, który zanotował świetny start i odjechał najgroźniejszym rywalom. Podczas trwających 50 minut zmagań dochodzi do zmiany kierowcy. Gdy Paziewski zastąpił Basza, 17-letni debiutant zajmował czwarte miejsce, ale niedługo później został liderem, bo znajdujący się przed nim kierowcy zjechali na obowiązkowy pit-stop. Paziewski wykorzystał korzystną sytuacją na torze (jadący za nim kierowcy walczyli między sobą) i utrzymał prowadzenie do mety.

– Udało mi się dobrze wystartować z pole position, a później utrzymywać tempo. Jestem dumny z Bartka. To młody kierowca, ale bardzo szybko zbiera doświadczenie. Potrafił utrzymać pierwsze miejsce mimo presji jadącego za nim świetnego kierowcy, jakim jest Vito Postiglione – komentuje drugi wyścig Basz. – To były moje pierwsze zawody na Silverstone i w drugim wyścigu udało nam się wygrać. Niesamowita sprawa – cieszy się Paziewski.

W pierwszym wyścigu wygrana przeszła Polakom koło nosa. Tym razem ściganie rozpoczął Paziewski, który zajmował czwarte miejsce. Baszowi udało się przebić na drugą pozycję i cztery minuty przed końcem zmagań zaatakował po wewnętrznej prowadzącego Kikko Galbiatiego. Włoch zamknął mu jednak drogę i doszło do zderzenia. Polak musiał zjechać na wymianę uszkodzonej opony i na metę dojechał jako trzynasty.

– Próbowałem wyprzedzić Galbiatiego, ale on zachował się tak, jakby mnie w ogóle nie zauważył. Tak się zresztą tłumaczył, mówił, że mnie nie widział. Dostał 10 sekund kary, bo to on zawinił. Szkoda, bo mało brakowało, a już ten pierwszy wyścig byśmy wygrali – dzieli się wrażeniami Basz.

Kolejne wyścigi zaliczane do Lamborghini Super Trofeo Europa odbędą się na włoskim torze Misano (29-30 czerwca).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *