Basz w światowym finale

W ten weekend Karol Basz wraz z Andrzejem Lewandowskim powalczy z najlepszymi na świecie. To najważniejsza część finałów serii Lamborghini Super Trofeo! W sobotę i niedzielę na torze w hiszpańskim Jerez odbędzie się światowy finał Lamborghini, w których nie może zabraknąć Polaków. W sezonie rywalizacja w tej serii odbywa się z podziałem na kontynenty – osobno ścigają się kierowcy z Europy, osobno z Ameryki Północnej i Azji. Tym razem na niełatwym torze w Hiszpanii, na którym wielokrotnie dochodzi do zwrotów akcji, w bezpośredniej walce zmierzą się wszyscy najlepsi. 

Basz i Lewandowski liczą na dobry wynik i mają ku temu podstawy. W weekend Polacy z powodów technicznych (o nich poniżej) pojadą nowym Huracanem, ale stać ich na kolejne wysokie miejsce. Poprzednie dwa wyścigi, rozegrane już na torze w Jerez, które kończyły europejską serię Lamborghini Super Troefeo, miały dla Basza i Lewandowskiego słodko-gorzki smak. Pierwszy wyścig kierowcy zakończyli zdobywając pierwsze miejsce w kategorii (5 lokata w klasyfikacji generalnej). Podczas rywalizacji błysnął zwłaszcza Basz, który po zmianie kierowcy (następuje w połowie wyścigu) przejął wyścigówkę na 14. miejscu, ale zaczął wyprzedzać kolejnych rywali, a w samej końcówce potrafił wykorzystać wielkie zamieszanie na torze i ostatecznie zapewnił awans aż o 9 miejsc. W drugim wyścigu tym razem Basz jechał jako pierwszy, by zostawić Lewandowskiemu samochód na 2. miejscu, który tuż przed końcem rywalizacji zajmował pierwsze miejsce. Wtedy zdarzył się nieprzewidziany wypadek – w aucie Lewandowskiego pękła tarcza hamulcowa. Polak wyleciał z toru i z impetem uderzył w bandę.  W piątek Basz poinformował o podpisaniu umowy z nowym sponsorem: Polskiego kierowcę zdecydowała się wspierać firma Oppo. To chiński producent elektroniki użytkowej i urządzeń mobilnych. – Dla młodych kierowców starty w pucharach jak Super Trofeo to bezcenne doświadczenie, które procentuje przez całą karierę. Dlatego dobrze, że znane marki angażują się w takie przedsięwzięcia, ponieważ otwiera to kolejne możliwości i sprzyja jeszcze większej profesjonalizacji zawodów – powiedział Basz.

Już w ten weekend, duet Polaków będzie walczył o najwyższe lokaty Światowych Finałów Lamborghini Super Trofeo, gwarantując dużą dozę adrenaliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *