10422933_738497639544419_9004796854570262407_nPlany na nadchodzący sezon nie zostały jeszcze ostatecznie sfinalizowane, jednak już teraz wiadomo, że Karol Basz będzie startował pod skrzydłami Minardi Management.

Współpraca z bardzo doświadczoną agencją menedżerską ma pozwolić Karolowi na dalszy rozwój kariery w sportach motorowych. W przeszłości Giovanni Minardi był menedżerem startującej w Formule 1 ekipy Minardi, a obecnie czuwa nad karierą m.in. Davide Rigona, który jest kierowcą testowym w legendarnej ekipie Ferrari.

„Jestem bardzo zadowolony z nowego porozumienia, która otwiera nową erę dla Minardi Management. Karol bez wątpienia jest jednym z najlepszych zawodników kartingowych, co potwierdził w zeszłym sezonie. W nadchodzących dniach będziemy pracować nad przygotowaniami do kolejnego sezonu” – powiedział Giovanni Minardi.

Warto również dodać, że potwierdzenie umowy z Minardi Management nastąpiło tuż po uroczystej WSK Gran Gala, na której Karol odebrał nagrody za zeszłoroczne sukcesy – tytuł w WSK Champions Cup, zdobycie WSK Final Cup oraz trzecie miejsce w WSK Super Master Series.

„Wraz z Minardi rozpoczynam nową podróż” – powiedział Karol. „Jestem pewny, że będziemy ciężko pracować, co przyniesie odpowiednie rezultaty. Już niedługo zadecydujemy o przyszłorocznym programie, jednak mam nadzieję, że uda się powtórzyć sukcesy z tego roku”.