374315_544515235572253_1326750203_n
Karol Basz przedłużył kontrakt z Tony Kartem i w tym roku ponownie będzie fabrycznym kierowcą włoskiej ekipy.

Tony Kart to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów, który wielokrotnie zdobywał najważniejsze kartingowe trofea. W barwach tej ekipy rywalizowało wielu bardzo znanych kierowców, w tym także Mistrzowie Świata Formuły 1, byli to m.in. Jarno Trulli, Jaime Alguersuari, Michael Schumacher czy Sebastian Vettel.

Polak przeszedł do włoskiego zespołu w zeszłym roku i wraz z nim sięgnął po Puchar Świata oraz przez cały sezon zaliczał się do światowej czołówki. W tym roku Basz na pewno wystartuje w Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy, a także bardzo prestiżowym cyklu WSK Master Series. Warto również dodać, że krakowianin przedłużył także współpracę z firmą Cronic, właścicielem sklepu RallyShop.pl.

„Bardzo się cieszę z przedłużenia kontraktu z Tony Kartem” – powiedział polski zawodnik. „Fabryczna posada zawsze jest sporym wyróżnieniem, niezależnie od tego, na którym poziomie sportu motorowego się rywalizuje. Czeka mnie napięty sezon, podczas którego dam z siebie wszystko, aby nie raz usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. Pracujemy także nad kilkoma opcjami poza kartingiem, więc mam nadzieję, że mój kalendarz nie jest jeszcze sfinalizowany. Na koniec chciałbym podziękować za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl”