lrn_5662Karol Basz ma za sobą trzecią rundę WSK Super Master Series. Tym razem najlepsi kartingowcy świata rywalizowali na torze La Conca, gdzie Polakowi udało się stanąć na drugim stopniu podium!

Krakowianin wraz z ekipą Kosmic Racing już od kilku lat nalezą do światowej czołówki. Tym razem jednak ekipa miała trochę problemów na początku weekendu, jednak systematyczna praca nad ustawieniami przyniosła zamierzony efekt, przez co fioletowo-niebieski kart po dwunastym miejscu w czasówce powrócił do czołówki w wyścigach kwalifikacyjnych, gdzie Basz zaciekle walczył z rywalami i po dwóch finiszach w czołowej trójce wywalczył drugie pole startowe do Finału A. 

Niedziela również była popisem umiejętności Polaka oraz jego mistrzowskiej ekipy. Drugie miejsce podczas porannego wyścigu dawało prawie idealny start do najważniejszych zmagań na La Conce. Finał również poszedł po myśli naszego zawodnika, który ostatecznie finiszował 1,8 sekundy za najszybszym Clementem Novalakiem. W klasyfikacji cyklu, na jedną rundę przed końcem, Karol zajmuje czwarte miejsce, jednak sytuacja cały czas jest otwarta i podczas ostatnich zawodów w Sarno będzie się toczyła zażarta walka o zwycięstwo!
 
„Po początkowych problemach podkręciliśmy tempo i znów wróciliśmy do czołówki” – powiedział Basz. „Czasówka nie poszła po naszej myśli, jednak pozostała część weekendu była już dokładnie taka jak powinna. Ekipa fantastycznie przygotowała mojego karta i wygrana była na wyciągnięcie ręki. Niestety tym razem odrobinę nam zabrakło, jednak podczas zawodów w Sarno zamierzamy walczyć o zwycięstwo! Bardzo dziękuję za wsparcie wszystkim fanom oraz firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, a także ilmio, Euro Part oraz Minardi”