Karol rusza na podbój Rzymu

Po ponad dwóch miesiącach przerwy do rywalizacji powrócą zawodnicy walczący w Wytrzymałościowych Mistrzostwach Włoch GT. Na starcie oczywiście nie zabraknie Karola Basza, który w ten weekend przywdzieje kombinezon zespołu Audi Sport Italia, aby powalczyć o zwycięstwo na torze Vallelunga.
 
Polak ponownie utworzy załogę z Vito Postiglione oraz Filipem Salaquardą, z którymi to prezentował świetne tempo podczas poprzednich rund. Oczywistym jest więc, że cele na nadchodzący weekend są najwyższe, zwłaszcza że Karol dobrze zna obiekt ulokowany nieopodal Rzymu. To właśnie na nim Polak zaliczał jedne ze swoich pierwszych testów za kierownicą samochodu GT. 
 
Vallelunga pojawiła się na motorsportowej mapie świata 1963 roku. Od tamtej pory oczywiście jej nitka była kilkukrotnie przebudowywana, a obecnie w użyciu jest ta o długości 4085 metrów, na którą składa się 15 zakrętów. Fani ścigania się mogą kojarzyć obiekt z wyścigów WTCR, World Superbike oraz z faktu, że Ferrari czasem wykorzystuje tor do testów swoich bolidów Formuły 1. 
 
Weekend w Rzymie rozpocznie się w piątek (17 września) o godzinie 10:50, kiedy to kierowcy wyjadą na pierwszy trening. Tego samego dnia zawodnicy będą mieli drugą okazję do sprawdzenia swoich samochodów – o godzinie 16:10. Sobota natomiast będzie stała pod znakiem jeszcze jednego treningu zaplanowanego na 9:00, a także kwalifikacji, które zostaną przeprowadzone o 13:40. Główne danie, czyli wyścig o długości 3 godzin rozpocznie się w niedzielę o 14:00. 
 
– Sezon 2021 jest bardzo intensywny, a ja nie zwalniam tempa i wracam za kierownicę Audi. Z Vallelungą mam niezłe wspomnienia, zwłaszcza że tutaj zaliczałem jedne z pierwszych testów w aucie GT. W poprzednich rundach mistrzostw Włoch nie wszystko układało się po naszej myśli, jednak tempo zawsze mieliśmy bardzo dobre, więc teraz przyszła pora, żeby zrobić z niego użytek. Dlatego też damy z siebie wszystko i mam nadzieję, że znajdzie to odzwierciedlenie w wynikach – powiedział Basz przed weekendem na Vallelundze.