Karol wraca na Mugello

Już w najbliższy weekend Karol Basz ponownie zasiądzie za kierownicą Audi R8 GT3 by powalczyć w trzygodzinnym wyścigu na włoskim torze Mugello! 
 
Polak wraz z ekipą Audi Sport Italia wezmą udział w drugiej rundzie wytrzymałościowych mistrzostw Włoch GT – niezwykle mocno obsadzonym cyklu, w którym ścigają się zawodnicy z przeszłością w F1, GP2, czy DTM. Załoga Polaka zamierza walczyć z tymi gwiazdami o najwyższy stopień podium, zwłaszcza że Karol ma w ekipie równie doświadczonych partnerów w postaci Vito Postiglione oraz Filipa Salaquardy. Co więcej, podczas pierwszej rundy ekipa Audi popisywała się bardzo dobrym tempem, choć ostatecznie błąd rywala uniemożliwił odniesienie sukcesu. 
 
Dodatkowo Karol doskonale zna nitkę toskańskiego obiektu. Krakowianin już kilkukrotnie stawał w Mugello na podium i żaden z 5245 metrów nie ma przed nim tajemnic. Podczas jednego okrążenia zawodnicy mają do pokonania 15 bardzo szybkich zakrętów, w których nawet najmniejszy błąd może wiele kosztować. Widzieliśmy to już w przeszłości nawet podczas zawodów takich serii jak Formuła 1, czy Moto GP, w których to nawet najlepsi zawodnicy potrafili kończyć swoje wyścigi na poboczu.
 
Weekend we Włoszech rozpocznie się standardowo w piątek, kiedy to zostaną rozegrane godzinne sesje treningowe – o 11:40 oraz 16:30. W sobotę o godzinie 9:00 zawodnicy rozpoczną dzień od kolejnego treningu, zaś na 13:55 zaplanowano początek kwalifikacji. Trzygodzinny wyścig wystartuje natomiast w niedzielę o 14:00. 
 
– Wracamy do ścigania we Włoszech i już nie mogę się doczekać walki koło w koło. Przed tą rundą mieliśmy dodatkowe testy, a tempo na inauguracje sezonu było dobre, więc jestem pozytywnie nastawiony do tego weekendu. Mugello dobrze znam, lubię i stawałem już tutaj na podium. Rywale w tym sezonie są bardzo mocni, więc na pewno nie będzie łatwo, ale zamierzam podtrzymać tradycję i dopisać do swojego konta kolejny dobry wynik na tym torze – powiedział Basz przed zawodami w Toskanii.