Podium w debiucie

Karol Basz i Vito Postiglione dopisali do swojego konta kolejne podium, które wywalczyli podczas drugiego wyścigu mistrzostw Włoch GT na torze Monza. Dziś polsko-włoska załoga startowała z drugiej pola startowego i po godzinie rywalizacji udało im się przekroczyć linię mety na trzecim miejscu. 

W ten weekend Basz debiutował za kierownicą samochodu GT3, a możliwość startu w mistrzostwach Włoch nastąpiła dzięki zaproszeniu ze strony zespołu Imperiale. Polak od pierwszego spotkania z nowym samochodem był bardzo szybki, w efekcie czego udało mu się wywalczyć drugie pole startowe do sobotniego wyścigu. Podobna sztuka udała się Vito, który rozpoczynał dzisiejsze zmagania z pierwszej linii.

Po starcie Postiglione utrzymywał się na drugim miejscu, jednak decydującym dla losów wyścigu był pit stop, a konkretniej dodatkowy czas, który załoga Imperiale musiała spędzić w alei serwisowej. Wszystko z powodu przepisów obowiązujących w serii, w myśl których załogi odnoszące sukcesy mają przedłużony czas postoju w boksie. To sprawiło, że Basz powrócił na tor na trzeciej pozycji, którą bez żadnych problemów udało mu się dowieźć do mety.

„Jestem niesamowicie zadowolony z weekendu na Monze. Startowałem zupełnie nowym samochodem, jednak mimo to udało nam się wraz z Vito notować bardzo dobrze czasy i dwukrotnie stanąć na podium. Dziękuje zespołowi za tą możliwość i mam nadzieję, że wspólnie zaliczymy więcej wyścigów tej kategorii. Dzisiaj również nasze tempo było bardzo dobre, jednak szkoda tego handicapu, bo moglibyśmy wygrać. Nie mniej jednak, dobrze wiedzieliśmy jak wyglądają przepisy w tych mistrzostwach i zasady są takie same dla wszystkich. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do ostatniej rundy Lamborghini Super Trofeo Europe i mam nadzieję, że zakończy się ona równie owocnie. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp, a także firmom Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipie Triton Racing oraz naszemu patronowi medialnemu, portalowi Interia.pl” – powiedział Karol Basz po niedzielnym podium.

„Jesteśmy zadowoleni z jazdy Karola na Monzy. Pomimo tego, że debiutował za kierownicą auta GT3, to od samego początku był bardzo szybki i mógł walczyć o czołowe pozycje. W efekcie kończył weekend z dwoma pucharami za miejsca na podium. To był wspaniały debiut. Dziękujemy wszystkim w Imperiale Racing, a przede wszystkim Ivano Pagnattiemu, za tą wyjątkową szansę” – powiedzieli menedżerowie Polaka – Giovanni Minardi i Alberto Tonti. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *