Sezon 2018

Bardzo dobra jazda w Mistrzostwach Włoch GT za kierownicą Lamborghini Huracana znalazła odzwierciedlenie w sezonie 2018. Wyniki Karola zostały docenione zarówno przez włoski zespół Imperiale Racing, jak i samo Lamborghini. Dzięki temu Basz dołączył do programu młodych kierowców włoskiej marki i ściga się w najszybszym wyścigowym pucharze na świecie jakim jest Super Trofeo Europe. Nieoceniona pomocą w kolejnym kroku w karierze służyli Polakowi jego menedżerowie z Minardi Management, a także partnerzy – firmy Olimp Sport Nutrition, Rallyshop.pl, Genpharma, Eneos, Triton Racing, a także portal Interia.pl.

Lamborghini Super Trofeo jest najszybszym pucharem monomarkowym na świecie organizowanym przez markę Lamborghini. W tegorocznej stawce zgłoszonych zostało prawie 50 identycznych Huracanów Super Trofeo EVO. Dobrze znana konstrukcja flagowego modelu włoskiej marki została dostosowana na potrzeby wyścigów, a przed sezonem 2018 dodatkowo poprawiona – zmodyfikowana aerodynamika oraz usprawnienia jednostki napędowej pozwalają na wykręcanie czasów okrążeń o około 1,5 lepszych niż w zeszłym roku.

Karol Basz ściga się dla zespołu Imperiale Racing – odnoszącej liczne sukcesy włoskiej ekipy, która w poprzednich latach sięgała po tytuły właśnie w Lamborghini Super Trofeo Europe. Jego zmiennikiem będzie Włoch Vito Postiglione, który w ubiegłym roku został sklasyfikowany na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu. W trakcie weekendu rozgrywane są dwa 50-minutowe wyścigi, w trakcie których kierowcy zmieniają się za kierownicą w połowie dystansu.