Basz rozdaje karty na Nurburgringu

Karol Basz już w ten weekend powróci do rywalizacji w Lamborghini Super Trofeo Europe. Tym razem puchar włoskiego producenta zawita na niemiecki Nurburgring, gdzie zostanie rozegrana przedostatnia runda sezonu. Polsko-włoski duet ekipy Imperiale Racing zmierzają do Niemiec jak liderzy klasyfikacji i ich celem oczywiście jest utrzymanie prowadzenie.  

O Nurburgringu słyszeli chyba wszyscy fani motoryzacji, a zwłaszcza o jego ponad 20-kilometrowej Północnej Pętli. Tor przez lata był perłą niemieckich wyścigów, jednak po wypadku Nikiego Laudy wybudowano jego krótszą wersję – Grand Prix, która spełnia najnowocześniejsze wymogi bezpieczeństwa i to na niej organizowane są wszystkie najważniejsze wyścigi w tym Formuła 1. Obecnie tor mierzy 5148 metrów i składa się z szesnastu zakrętów. 

Dla Karola będzie to kolejny nowy obiekt w kalendarzu, jednak dotychczasowe wyniki pokazują, że krakowianin szybko się uczy i jak ryba w wodzie odnajduje na nowych pętlach. Zarówno on, jak i ekipa Imperiale Racing, intensywnie przygotowywali się do weekendu, więc celem jest walka o jak najwyższe pozycje. 

Weekend w Niemczech rozpocznie się w piątek o godzinie 11:15, kiedy pucharowe Huracany wyjadą na pierwszy trening. Drugi z nich zostanie rozegrany tego samego dnia o godzinie 16:05. W sobotę zawodnicy zmierzą się w kwalifikacjach (10:30), a także w pierwszym wyścigu, który zaplanowano na godzinę 15:35. Druga odsłona walki o punkty odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00. 

Transmisje z obu wyścigów będzie można śledzić na żywo w Internecie za pośrednictwem oficjalnego kanału Lamborghini Squadra Corse w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/TheSuperTrofeo

„Nurbugring będzie dla mnie kolejnym nowym torem, jednak mam nadzieję, żę po intensywnych przygotowaniach na symulatorze szybko się na nim odnajdę. Jesteśmy na czele tabeli, pomimo tego, że wiele się działo podczas dotychczasowych wyścigów, więc mam nadzieję, że w Niemczech umocnimy się na prowadzeniu. Dziękuje za wsparcie wszystkim fanom, mojemu głównemu sponsorowi jakim jest firma Olimp, a także firmom Genpharma, Eneos i Cronic, właściciel sklepu RallyShop.pl oraz ekipie Triton Racing oraz naszemu patronowi medialnemu, portalowi Interia.pl” – powiedział Karol Basz przed piątą rundą Lamborghini Super Trofeo Europe. 

„Kończymy przerwę wakacyjną, po której Karol i Vito wracają do ścigania jako liderzy Lamborghini Super Trofeo. Mamy nadzieję, że na Nurburgringu Karol po raz kolejny pokaże dlaczego znalazł się na czele tabeli, a także będzie miał trochę szczęścia, którego brakowało mu podczas poprzednich rund. Przed startem Karol intensywnie pracował nad formą fizyczną oraz sprawdzał tor na symulatorze, więc jest dobrze przygotowany. Chcielibyśmy podziękować zespołowi Impriale Racing za wsparcie i możliwość walki o tytuł” – powiedzieli menedżerowie Polaka – Giovanni Minardi i Alberto Tonti. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *