Z końca stawki na podium!

Karol Basz już w debiucie za kierownicą Lamborghini Huracana Super Trofeo wywalczył swoje pierwsze podium w mistrzostwach Włoch. Polak wraz z Takashim Kasai zajęli trzecie miejsce podczas drugiego wyścigu na torze Imola.

Po wczorajszych problemach z dotarciem Japończyka na kwalifikacje załoga Antonelli Motorsport musiała startować z ostatniego rzędu, jednak nie przeszkodziło im to w osiągnięciu wspaniałego rezultatu. Tym razem to Kasai rozpoczynał wyścig i gdy tylko poradził sobie z zawodnikami niższych klas narzucił dobre tempo utrzymując się w walce o czołowe pozycje. 

Kiedy tylko otwarto boksy Basz od razu przejął Lamborghini i po bardzo dobrej zmianie kierowców powrócił na tor na czwartym miejscu. Polak jechał jeszcze szybciej i wykręcając lepsze czasy okrążeń niż jego zmiennik. Dobra jazda połączona z brakiem problemów sprawiła, że Karol minął linię mety na trzecim miejscu zapewniając sobie podium już podczas pierwszego weeekndu za kierownicą samochodu klasy GT! 

Teraz Basz skupia się na kolejnej rundzie kartingowych mistrzostw Europy, które odbędą się w połowie maja na torze w belgijskim Genk. Powrot za kierownicą Lamborghini nastąpi w pierwszy weekend czerwna na torze Misano. 

„Pomimo startu z ostatniego pola nie zamierzaliśmy się poddawać i przyniosło to skutek! Stanęliśmy wraz z Takashim na podium w zaledwie naszym drugim wyścigu za kierownicą Lamborghini” – powiedział Basz nie kryjąc zadowolenia. „Nie było łatwo, gdyż rywalizacja jest bardzo zacięta, jednak tym razem wszystko poszło po naszej myśli! Szkoda problemów ze wczoraj, jednak mamy wyborne tempo i to jest najważniejsze. Przeprowadziliśmy dobrą zmianę, start przebiegł jak należy i całość zagrała tak jak chcieliśmy. Na początku czerwca z Misano postaramy się wrócić z dwoma pucharami – najlepiej tymi za pierwsze miejsce! Dziękuję firmie Cronic, właścicielowi sklepu RallyShop.pl, jak i również Minardi oraz Europart, a także wszystkim fanom za niesłabnące wsparcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *